Діагностика: що таке біопсія, гістологія, імуногістохімія

 

Біопсія підозрілої на пухлину тканини – є основою  і єдиним 100-відсотковим підтвердженням діагнозу злоякісного процесу. Біопсія – хірургічна маніпуляція, спрямована на взяття шматочка підозрілої на пухлину тканини або органу з достатньою кількістю клітин для подальшого вивчення під мікроскопом (гістологічне дослідження).

Гістологічне дослідження – вивчення під мікроскопом вигляду клітин та їх структур, мікрооточення навколо клітин. Це дозволяє виявити з яких клітин складається пухлина, як вона взаємодіє з оточуючими тканинами, чи не вростає в судини, нерви та інші структури.

Коли біопсія технічно неможлива або має місце великий ризик виникнення несумісних з життям ускладнень цієї маніпуляції, то можливо провести так звану пункційну біопсію товстою голкою. В цьому випадку не завжди вдається взяти достатню кількість матеріалу, придатного для гістологічного дослідження.

Коли матеріалу замало, коли гістологічно неможливо встановити до якого виду відноситься пухлинна клітина або, коли для подальшого вибору оптимального (найбільш ефективного) методу лікування потрібно знати мікробіологічні властивості пухлини, то призначається імуногістохімічне дослідження біопсійного матеріалу. На сьогодні такий спосіб діагностики являє собою основу для вибору різновиду найефективнішого лікування та найефективніших ліків. Але, цей метод діагностики дуже коштовний, тому такі дослідження проводяться небагатьма клініками та Національним інститутом раку.

 

НОВИНИ
18.01.2019 : В Одеській обласній лікарні привітали з Новим роком онкохворих пацієнтів
30.12.2018 : З Новим 2019 роком!
30.12.2018 : Школа поддержки пациентов с хроническими лимфопролиферативными заболеваниями
СТАТТІ
31.10.2018 : Діагностика: що таке біопсія, гістологія, імуногістохімія
05.09.2018 : Жизнь после лимфомы
15.03.2018 : Стаття ВІДПОВІДІ НА ПИТАННЯ НАШИХ ПАЦІЄНТІВ