У регіони України будуть безкоштовно поставлені 6 сепараторів клітин крові

http://medprosvita.com.ua/novosti

23 квітня 2012 р.
У регіони України будуть безкоштовно поставлені 6 сепараторів клітин крові

 

Сьогодні відбулась прес-конференція за участі представників МОЗ України, громадських організацій та корпорації "Фенвол" з приводу підписання Меморандуму про співпрацю між Міністерством охорони здоров'я та корпорацією "Фенвол". Згідно з Меморандумом на баланс провідних регіональних закладів Служби крові України корпорація "Фенвол" передає 6 сепараторів крові на безоплатній основі.

 

Інфекційна безпека та контроль якості донорської крові та її компонентів, що переливаються пацієнтам, є стратегічно важливим соціальним та життєво-необхідним державним завданням. Зростання кількості складних хірургічних втручань, лікування важких опіків та політравм, цілої низки гематологічних та онкологічних захворювань (особливо у дітей) потребують повноцінного забезпечення закладів охорони здоров'я безпечним та якісним компонентом крові - аферезним лейкоредукованим тромбоконцентратом.

 

Центрифужна заготівля тромбоцитарної маси, яка використовується в більшості закладів через відсутність високовартісних апаратів для цитаферезу, потребує залучення значної кількості донорів для отримання необхідної лікувальної дози, а крім того не забезпечує належної якості та ефективності цього компоненту.

 

Досягти максимальної безпеки та якості тромбоконцентрату можливо лише шляхом застосування сучасних апаратів для збору та фракціонування донорської крові - сепараторів клітин крові, що забезпечують одноголковий та двоголковий судинний доступ, одночасну заготівлю лейкоредукованої плазми та тромбоконцентрату від одного донора без використання фільтрів, заготівлю стовбурових гемопоетичних клітин та низьку швидкість обертів сепаруючого пристрою для обережного поводження із донорськими клітинами.

 

Онкогематологічні хворі зможуть отримати необхідну їм кількість доз тромбоцитів від одного донора, що зменшить ризик виникнення побічних реакцій при переливанні цього компоненту від двох-трьох-чотирьох донорів (при заготівлі тромбоцитів неавтоматичним методом). Автоматичний метод заготівлі тромбоцитів дозволить раціональне та ефективне використання обмеженого в нашій країні донорського ресурсу, зменшить витрати на обстеження донорів та головне -збільшить шанси хворих отримати безпечний, якісний та ефективний продукт, який їм так необхідний.

 

Такі сепаратори працюють у більшості країн світу, включаючи країни Західної та Східної Європи, США, а також у деяких регіонах України.

 

Згідно з Меморандумом, корпорація "Фенвол" на безоплатній основі передає на баланс провідних регіональних закладів Служби крові України 6 сепараторів крові "Амікус" (загальною вартістю близько 8 млн грн). Більше того, за кошти компанії буде підготовлено медичний персонал цих установ, забезпечено гарантійне обслуговування та післягарантійний нагляд апаратів на базі спеціалізованого сервісного центру.

 

Зі свого боку, Міністерство охорони здоров'я України буде сприяти наближенню чинних в Україні протоколів та стандартів заготівлі донорської крові та її компонентів до критеріїв ВООЗ, а також забезпечить розробку та прийняття Національної Програми підтримки донорства та розвитку Служби Крові на основі передового світового досвіду.

 

Підписання Меморандуму між провідною світовою компанією та Міністерством охорони здоров'я України наближає донорську службу країни до Європейських стандартів якості, а головне - дозволяє забезпечити населення України достатньою кількістю якісних та ефективних компонентів донорської крові.

Прес-служба МОЗ України

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

НОВИНИ
03.12.2018 : Ювілейна Х науково-практична конференція «Сучасні підходи до діагностики та лікування лімфопроліферативних захворювань»
31.10.2018 : ВІДКРИТА РЕЄСТРАЦІЯ НА КОНФЕРЕНЦІЮ «СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ЛІМФОПРОЛІФЕРАТИВНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ»
09.10.2018 : 25 сентября в Днепре провели мероприятие к Всемирному Дню борьбы с лимфомой
СТАТТІ
31.10.2018 : Діагностика: що таке біопсія, гістологія, імуногістохімія
05.09.2018 : Жизнь после лимфомы
15.03.2018 : Стаття ВІДПОВІДІ НА ПИТАННЯ НАШИХ ПАЦІЄНТІВ