Всесвітній день здоров'я відзначається щорічно 7 квітня

Всесвітній день здоров’я відзначається в день створення Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), устав якої було прийнято 7квітня 1948 року.

Одна з найбільш значних соціальних тенденцій 21 століття - це старіння населення, і число людей старше 65 років вже скоро перевищить число дітей. Проблема старіння і здоров'я була обрана темою Всесвітнього дня здоров'я 2012 року, який відзначається 7 квітня. В цей день ВООЗ закликає до зміцнення здоров'я протягом всього життя і до створення умов для активного старіння. Це дозволить літнім людям вести повноцінне життя і бути важливими членами сім'ї і суспільства.

В Інституті геронтології Національної медичної академії України при підтримці Фонду народонаселення ООН з 2009 року працює Геронтологічний інформаційно-консультативний центр, який опікується не тільки наданням інформації щодо можливості отримання людьми літнього віку різноманітних послуг, але і розповсюдженням знань, які спрямовані на покращенняі подовження життя цій категорії населення.

В інформаційному Центрі постійно проводиться аналіз запитань, які надходять від людей літнього віку та членів їх сімей. На основі цього аналізу були виділені найчастіші запитання, відповіді на які наведені у цьому розділі довідника. Сподіваємося, що вони будуть корисними для забезпечення  Вам активного здорового довголіття.

Забезпечення здорового способу життя

Здоровий спосіб життя є важливим фактором, що сприяє підтримці фізичного і психічного добробуту, збільшенню тривалості активного життя  людини. Головне, щоб сама людина захотіла залишатися здоровою, активною і незалежною. Здоров'я можна поліпшити шляхом зміни способу повсякденного життя, і зробити це, як говорить прислів'я, «ніколи не пізно».

Основні фактори, що визначають здоровий спосіб життя для людей старшого віку.

Рухова активність. Виконуючи адекватно підібране фізичне навантаження, люди похилого віку можуть протистояти проявам старіння і залишатися, наскільки це можливо, активними. Кількість і тип вправ залежать від фізичного стану організму.

Збалансоване і різноманітне харчування.

Відмова від паління. Багато літніх людей вважають, що немає сенсу кидати цю шкідливу звичку, оскільки шкоди здоров'ю вже заподіяно. Безперечно, деякі незворотні зміни в організмі вже сталися, але відмова від куріння в будь-якому віці покращує загальний стан і, тим самим, приносить користь здоров'ю.

Обмеження у вживанні алкоголю та кави.

Запобігання стресів.

Активна розумова діяльність.

Розслаблення і міцний сон.

Сексуальна та соціальна активність. Постійне стимулювання до втілення у життя своїх бажань і реалізації власних ідей, а також прагнення до активної корисної діяльності. Це важливо для збереження гарної фізичної форми та розумової активності.

Загартовування.

Підтримання хороших відносин з рідними і друзями.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


НОВИНИ
18.01.2019 : В Одеській обласній лікарні привітали з Новим роком онкохворих пацієнтів
30.12.2018 : З Новим 2019 роком!
30.12.2018 : Школа поддержки пациентов с хроническими лимфопролиферативными заболеваниями
СТАТТІ
31.10.2018 : Діагностика: що таке біопсія, гістологія, імуногістохімія
05.09.2018 : Жизнь после лимфомы
15.03.2018 : Стаття ВІДПОВІДІ НА ПИТАННЯ НАШИХ ПАЦІЄНТІВ