Лимфома победима, главное не отчаиваться

Анжела Сушко, 15 сентября 2014, 16:38

15 вересня у світі відзначають день боротьби з лімфомами, захворювання, що є різновидом ракових пухлин. Не залякати, а попередити - основна мета медиків. Адже, фахівці констатують, що у 80% захворівші різними видами лімфом, можуть досягти повного одужання. Головне не впадати у розпач. Бідкаються медики тільки, основна проблема, з якою стикаються онкохворі, це недостатнє фінансування з боку держави.
Вона півроку відчайдушно боролась з недугом і таки здолала його. От вже як 6 років Світлана практично здорова. І зараз навіть з усмішкою згадує той час, коли лікарі поставили їй діагноз - лімфома.

Cвітлана Колесник

Стало больно глотать, обратилась к врачу по месту жительства, направили сюда, здесь взяли биопссию и поставили 2 стадию рака. Прошла 6 курсов химиотерапии, при том два последние двойные. И всё, облучение и вот она я.

Лікарі перконують, сьогодні лімфома, як один з різновидів раку, коли відбувається захворювання клітин лімфатичної системи - виліковна. Тільки шанси на успіше одужання повністю залежать від своєчасної діагностики.

Владлена Олійник завідувач міського гематологічного відділення клінічної лікарні № 25

Как правило, пациенты поступают в наше отделение, когда болезнь находится уже на продвинутых стадиях своего развития и это ведёт к тому, чо нужно проводить более интенсивные курсы химиотерапии и конечно шансы на успешное лечение снижаются. Поэтому необходимо при перваых признаках заболевания обращаться к специалисту, не заниматься самолечением.

Так сталося і в Альони. Саме завдяки вчасному візиту до лікаря, каже, не допустила прогресування недугу. Тепер, як результат - 5 років знаходиться в стадії ремісії, коли захворювання в організмі перестає розвиватися.

Альона Квасник

Эта была ранняя диагностика, поставили вторую стадию и это только благодаря тому, что я ежегодно делаю флюрограмму. Обследование даже элементарная та же флюрограмма, общий анализ крови, это же никого не напрягает, но мы к сожалению долго к этому идём и поздно обращаемся.

Сьогодні, кажуть медики, в їх арсеналі високотехнічні методики діагностики і лікування лімфоми. Основна проблема, з якою стикаються онкохворі, так це фінансові затрати. От і в обласному департаменті охорони здоров"я навіть не приховують, з боку держави мінімум підтримки. А такого недостатнього фінансування як цього року, навіть не пам"ятають.

Галина Сіроштан заступник директора Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації

Ми зробили розрахунки по нашому онкодиспансеру. В зв"язку з тим, що наше Міністерство охорони здоров"я не провело до цього часу тендери ми не отримали лікарські засоби по державним програмам. У нас витрати - це 320 гривень і біля 1000, на жаль, вимушені доплачувати ці пацієнти для того, щоб забезпечити повноцінне лікування для проведення хіміотерапії. Я вам хочу сказати, у нас на сьогоднішній день на базі обласного онкодиспансеру знаходиться лікарських засобів близько 3 мільйони гривень. Такого низького запасу у нас не було ніколи.

Ситуацію, каже Галина Сіроштан, погіршує ще й те, що кількість онкохворих зараз збільшилась за рахунок людей, що переїхали до Харківщини з Донецької та Луганської областей. А додаткових коштів на їх лікування з держбюджету не надходить. І всі звернення з цього приводу до Кабміну, Мінфіну та Мінохорони здоров"я залишаються не почуті. Втім і медики, і люди, які змогли перебороти цей серйозний недуг, радять, головне не впадати у відчай.
НОВИНИ
18.01.2019 : В Одеській обласній лікарні привітали з Новим роком онкохворих пацієнтів
30.12.2018 : З Новим 2019 роком!
30.12.2018 : Школа поддержки пациентов с хроническими лимфопролиферативными заболеваниями
СТАТТІ
31.10.2018 : Діагностика: що таке біопсія, гістологія, імуногістохімія
05.09.2018 : Жизнь после лимфомы
15.03.2018 : Стаття ВІДПОВІДІ НА ПИТАННЯ НАШИХ ПАЦІЄНТІВ