Донорство

ДАРУЙТЕ ЗДОРОВ’Я І ЖИТТЯ ІНШИМ ЛЮДЯМ!

Донорство – благородна і почесна місія, яка дозволяє зберегти життя хворим на важкі захворювання крові. Кров необхідна пацієнтам не менш за дорогі хіміопрепарати, а іноді переливання крові – це єдиний шанс зберегти життя.
Деякі вчинки надають сенс життю, приносять задоволення. Ти донор! Отже, якою б не була твоя професія, релігійні або політичні погляди – ти точно зробив неоціненну справу –  врятував життя. Хоча б одне… І десь поряд, у твоєму місті або твоїй країні живе людина завдяки тобі. Кожне життя варте порятунку, воно варте твоєї допомоги!

Бути донором – абсолютно безпечно!

Якщо дотримуватись рекомендацій лікаря, то донорство Вам не нашкодить і стане порятунком для багатьох людей. Це додаткова можливість пізнати себе і оцінити стан свого здоров’я.

ЯК СТАТИ ДОНОРОМ, НЕ ВТРАТИТИ ЗДОРОВ’Я І НЕ НАШКОДИТИ ІНШИМ?

Донором крові може стати будь-яка особа у віці від 18 років. Перед забором крові донор повинен обов’язково пройти безкоштовне медичне обстеження, яке включає терапевтичний огляд і лабораторне дослідження. Все це відбувається безпосередньо у закладі, де проходить забір крові.

ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО ДОНОРСТВА

Заборонено здавати кров тим, хто перехворів такими інфекційними недугами, як малярія, вірусний гепатит, бруцельоз, туберкульоз, сифіліс, є носієм ВІЛ або хворіє на СНІД. Не можуть бути донорами і хворі на алергію. Кровопускання може негативно вплинути на тих, у кого підвищений або знижений артеріальний тиск, мало гемоглобіну, є захворювання серця, легень та інших органів. Абсолютним протипоказанням є також онкологічні захворювання.

Тимчасові протипоказання мають різні терміни залежно від причини. Найпоширенішим є видалення зуба (10 днів), нанесення татуювання (1 рік), ангіна, грип, ГРВІ (1 місяць з моменту одужання), місячні (5 днів з моменту завершення), аборт (б місяців), період вагітності і годування груддю (1 рік після пологів, 3 місяці після завершення лактації), щеплення (від 10 днів до 1 року залежно від виду щеплення), контакт з хворими на гепатит (1 рік).

ЩО БУДЕ, ЯКЩО У ВАС ЗНАЙДУТЬ ІНФЕКЦІЮ?

Головне, в чому донор повинен бути впевнений в подібній ситуації – що про його стан здоров’я він буде сповіщений особисто і конфіденційно. Якщо на Станції переливання крові знайдено, що той або інший донор є носієм інфекції, він негайно запрошується для повторного аналізу і бесіди. Лікар порекомендує йому, до якої лікувально-профілактичної установи і до якого фахівця йому слід звернутися. Природно, про факт наявності інфекції не повідомляють родичів донора і за місцем його роботи. Важливо також знати, що на Станції переливання крові ці дорогі аналізи проводяться безкоштовно для донора і з високим ступенем достовірності.

ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО ЗАБОРУ  КРОВІ?

Не плануйте цю процедуру безпосередньо перед змаганнями, іспитами, під час інтенсивного періоду на роботі. За день до здачі крові не потрібно вживати жирну, смажену, копчену, гостру їжу, а також молоко, яйця і масло. Краще пити солодкий чай з варенням, соки, морс, компоти, мінеральну воду і їсти каші, овочі та фрукти. За дві доби до процедури забороняється приймати алкоголь, а за 72 години приймати ліки, які містять аспірин і знеболюючі. Необхідно гарно виспатися. Вранці необхідно поснідати, а безпосередньо перед процедурою випити гарячий чай.

Вміст у донорській крові навіть незначних доз алкоголю або нікотину може заподіяти шкоду, адже переливають її ослабленій людині. Якщо кров з такими домішками перелити, наприклад, дитині грудного віку, це негативно позначиться на діяльності її нервової і серцево-судинної систем, на функції залоз внутрішньої секреції. Тому донор напередодні того дня, коли він даватиме кров, не повинен пити міцні спиртні напої, а в день забору крові не можна і палити.

ПІСЛЯ ЗДАЧІ КРОВІ НЕОБХІДНО ДОТРИМУВАТИСЬ НАСТУПНИХ РЕКОМЕНДАЦІЙ:

  • Безпосередньо після процедури посидіти розслаблено 10-15 хвилин. Якщо відчуєте слабкість, звернутись до персоналу по допомогу.
  • Не знімати пов’язку протягом 3-4 годин.
  • Не палити протягом години після здачі крові.
  • Протягом доби уникати значних фізичних навантажень і утриматись від вживання алкоголю.
  • Стежити за регулярним харчуванням і споживанням рідини хоча б протягом двох діб.
  • Всі лікувальні маніпуляції (такі як щеплення, видалення зубів тощо) після процедури можуть виконуватися тільки з дозволу лікаря.

НЕОБХІДНО ПАМ’ЯТАТИ, ЩО:

  • Для всіх маніпуляцій на станціях переливання крові використовуються тільки одноразові медичні вироби.
  • Стандартний об’єм заготовленої крові (максимально допустима доза) – 450 мл, без урахування крові, узятої для аналізів (до 40 мл).
  • Стандартний об’єм заготовленої плазми (максимально допустима доза) – 600 мл, без урахування крові, узятої для аналізів (до 40 мл).
  • Чоловік може здавати кров не більше 5 разів на рік, жінка – не більше 4, після чого інтервал до наступної процедури складає 3 місяці.

ДЕ МОЖНА ЗДАТИ КРОВ?

Забір крові проводиться пн-чт, 10.00-12.30 за адресою м. Київ, вул. Ломоносова, 33/43 Національний інститут раку, Поліклініка, 1 поверх, Відділення переливання крові

З собою мати ідентифікаційний код і паспорт. Повідомити, що забір крови здійснюється для відділення онкогематології.