Допоможіть придбати реактиви!

Ми, члени Всеукраїнської громадської організації «Асоціація допомоги інвалідам та пацієнтам з хронічними лімфопроліферативними захворюваннями», яка об’єднує 18 регіональних осередків, звертаємося до всіх небайдужих з приводу нерозв’язної проблеми, що постала перед нами.

В Україні хворих на ХЛПЗ налічується більше 43 тисяч осіб,  що складає 80% від усіх злоякісних захворювань крові.

В структурі онкогематологічної захворюваності Множинна мієлома (ММ) займає 2 місце. Щоб зрозуміти масштабність даної проблеми в Україні варто лише уявити, що кожного дня в нашій державі від даної патології помирає 1-2 людини та ще 2-м встановлюється цей страшний діагноз. Основна частина хворих  поступає на лікування у головну установу онкологічного профілю –  Національний інститут раку МОЗ України.

Одним з найбільш дієвих шляхів поліпшення результатів лікування хворих  на онкогематологічні захворювання, і зокрема ММ,  є чітке дотримання сучасних протоколів лікування, при використанні яких необхідною умовою є не тільки чітка та своєчасна діагностика, але й оцінка прогнозу перебігу захворювання, що важливо до  початку  лікування для вибору індивідуальної і оптимальної програми терапії для кожного пацієнта. На сьогоднішній день  у всіх розвинутих країнах світу для діагностики та оцінки прогнозу  використовуються молекулярно-генетичні дослідження (FISH-метод та ПЛР), в той час як для українців такі дослідження, майже, не доступні.

FISH-метод – Fluorescence in situhybridization – поєднав у собі переваги  найсучасніших методів діагностики,  дозволяє виявити індивідуальні генетичні особливості пухлини конкретного хворого, оцінити молекулярно-генетичний портрет окремої пухлинної  клітини і виявити декілька  аномальних клітин серед тисяч інших  нормальних. Таке не під силу жодному іншому методу. На сьогоднішній день метод FISH є важливим і незамінним методом діагностики та прогнозування перебігу ММ та інших онкогематологічних захворювань.

У червні 2009 року завдяки підтримці благодійних організацій та приватних підприємців у Національному інституті раку з’явився мікроскоп дослідницького класу для цитогенетичних досліджень, проведення яких дозволить сотням пацієнтів з ММ отримувати своєчасне та коректне лікування. Та, на жаль, на сьогоднішній день реактиви для проведення таких досліджень хворим відділення онкогематології так і не були закуплені, оскільки державного фінансування не вистачає навіть на покриття менш вартісних морфологічних та імуногістохімічних методів діагностики. На превеликий жаль, важкохворим пацієнтам не залишається нічого іншого окрім як розраховувати на допомогу та розуміння благодійних організацій та небайдужих людей, завдяки яким вони матимуть шанс отримати своєчасну та сучасну діагностику, а відповідно і індивідуалізовану ефективну схему лікування.

Потреби України у забезпеченні цього виду діагностики для хворих на онкогематологічні  захворювання становить 200 тис.  грн. на рік.

В зв’язку з цим, звертається до всіх, хто може допомогти, з проханням надати благодійну допомогу для придбання  необхідних  реактивів та витратних матеріалів.

З повагою,

 

Всеукраїнська громадська організація «Асоціація допомоги інвалідам та пацієнтам з хронічними лімфопроліферативними захворюваннями»