Фізична реабілітація після лікування лімфоми Ходжкіна – з подякою до реабілітологів!

Новий статус – «одужав» – це надзвичайна, емоційно потужна звістка. Почувши його, нас переповнює радість і вдячність. Визнаю, що найбільшою мірою ми радіємо за наших близьких, адже для них це щось фантастичне – їх мрія стала реальністю. Спокій, який рідні люди нарешті можуть відчути, дає нам час на аналіз власного стану,  на роздуми та пошук рішень для майбутнього життя.

Важливою частиною цього процесу є план реабілітації організму. Навантаження, перенесені під час лікування, ніколи не минають безслідно. Ми це дуже чітко відчуваємо, щодня. Водночас, важливо усвідомити: основний реабілітаційний потенціал закладено саме в мені! Саме я, лише я можу себе відновити. Але з чого почати, як зробити все правильно? – адже важливо не зашкодити.

Мені потрібна допомога. Хто здатний допомогти?

Як? Де? Коли?

Безумовно, допомога потрібна, і вона повинна бути обґрунтованою, професійною. Ми, колишні онкологічні пацієнти, готові ділитись інформацією і власним досвідом. Адже кожному з нас вдалося успішно відновитися після хвороби та лікування, зміцнивши організм до стану, коли ти почуваєшся здоровішим за 90% населення планети.

Саме так, це можливо! Це справжні фізичні відчуття.

Безумовно, процес реабілітації слід розглядати комплексно. Він включає в себе психологічну підтримку, фізичне відновлення, харчування, контроль фізіологічних та біологічних показників. Лікування лише усуває хворобу, щоб повернутись до нормального життя необхідна реабілітація.

Свій шлях до відновлення я почав з дослідження наукових статей та методичних матеріалів, пошуку інформації про спеціалізовані центри, тематичні спільноти, зі знайомства з досвідом інших одужуючих. Перечитав, передивився, щось спробував і зрозумів – самотужки не справитись, потрібна кваліфікована допомога.

Таку допомогу я знайшов завдяки підтримки Асоціації допомоги інвалідам та пацієнтам з хронічними лімфопроліферативними захворюваннями – за що висловлюю щиру подяку! Глибоку підтримку віри в свої можливості я отримав в Українському центрі спортивної медицини від прекрасних, світлих людей, великих майстрів своєї справи: лікаря лікувальної фізкультури та реабілітації Рибьякової Олени Гаврилівни та інструктора по лікувальній фізкультурі Тетяни Василівни Кліменко. Саме там почалася моя справжня робота над собою.

Консультаційна зустріч, знайомство – це не лише огляд та оцінка фізичного стану та призначення комплексу реабілітаційних вправ, але й неймовірний, надпотужний заряд позитиву. Отримавши наснагу від теплого прийому та професійної допомоги, в березні 2017 року я повністю зосередився на собі, на відновленні свого організму.

Перші позитивні результати з’явилися вже за два тижні. Зменшились больові відчуття в зонах, на котрі було спрямовано основне лікування, покращився загальний фізичний стан, полегшилось дихання, почали «повертатись» м’язи. Вкрай важливо, що з покращенням фізичної форми суттєво поліпшується психологічний стан, а там і апетит не забарився!

Потім був невдалий експеримент з вживання 200 мл вина, який стер нанівець всі мої двотижневі досягнення. Відтоді я категорично відмовився від алкоголю. Стан знову покращився. За півтора місяці фізичних вправ, лежачи на підлозі, я вже відчував між своїми кістками відновлені м’язи – це дуже круті переживання.

І от, на початку серпня в Карпатах мені довелось подолати перші свої вершини – це 1300 та 1450 метрів. А потім, 19 серпня, я відсвяткував річницю з моменту закінчення променевої терапії на прекрасній Говерлі (2061 м). Звісно, це лише окремі мої досягнення, та найбільше з них те, що я почуваюсь здоровим.

Хочу висловити глибоку подяку кожній добрій людині, яка доклала зусиль, допомігши мені знайти шлях до прекрасних, світлих, чуйних реабілітологів. Радий ділитись знаннями з вами, одужуючими борцями, з вашими близькими, які ночами недосипають в хвилюванні за вас.

Здоров’я всім вам, любі добродії! Кожного разу, роблячи вправи, відчуваючи нову фізичну силу, я дякую вашим добрим серцям і таланту – і буду дякувати вам тисячі разів, від самого серця!

Віри в себе, підтримки близьких – всім, хто йде шляхом одужання!

Вірте, що відновлення можливе!

Павло Каменський

 

E-mail: p.kamenskyi@gmail.com