Акція «Лікування під парасолями»

Всеукраїнська громадська організація «Асоціація допомоги інвалідам та пацієнтам з хронічними лімфопроліферативними захворюваннями»  12 березня 2018 року у відділенні онкогематології Національного інституту раку (вул. Ломоносова, 33/43, клініка №2, відділення  онкогематології, 3-тій поверх) провела акцію  «Лікування під парасолями».

Як попередньо ми повідомляли, у названому відділенні НІРУ склалася критична ситуація. Протягом останнього десятиліття ніяких ремонтних робіт силами інституту у цьому відділенні не проводилось, а основною проблемою клініки №2, де розташовується відділення, є протікання покрівлі.

Це тягне за собою значне збільшення вологості в приміщеннях відділення онкогематології, руйнування грибком штукатурного покриття в палатах та руйнування лінолеуму, який вже давно потребує негайної заміни. Також, попадання вологості в світильники є причиною виходу їх з ладу та може призвести до короткого замикання, як наслідок – виникнення пожежі.

На неодноразове звернення до керівництва інституту, отримується стандартна відповідь про відсутність коштів для будь-якого ремонту відділення. Окрім того, керівництво запевняє, що через рік відбудеться переселення відділення у клініку №1 інституту, яка, в свою чергу, буде відремонтована після того, як кошти на її ремонт надійдуть з Міністерства охорони здоров’я. Однак, як показує практика, процедура підготовки та затвердження документації для ремонту клініки №1 буде продовжуватись не менше року, а сам ремонт та здача до експлуатації може продовжуватись до двох років. Таким чином, процес переселення може затягнутись від двох до трьох років.

Це означає, що пацієнти та лікарі відділення, які перебувають в цих жахливих умовах вже понад десять років, змушені будуть чекати на їх поліпшення ще не менше трьох років і ніхто не гарантує, що обіцянки будуть виконані.

В таких умовах не припустимо знаходження на лікуванні в стаціонарі хворих на ХЛПЗ з послабленою імунною системою.

Гігієна пацієнтів під час проходження ад’ювантної та паліативної терапії є одним із найважливіших факторів успішного лікування, наступної реабілітації без ускладнень та відновлення якості життя в подальшому.

Однак, про яку гігієну може йти мова, якщо у відділенні є тільки одна загальна для чоловіків і жінок душова й та знаходиться в жахливому стані і працює на 50%.

З метою привернення уваги адміністрації інституту та владних структур, була запланована та проведена ця акція. В ній взяли участь ЗМІ: Факти «ІCTV», ТВ ZIK , Київ. Інформатор, Телеканал Правда ТУТ.Київ, ASN. IN.UA, НТН, 1+1, РТІ, ТВ «Київ», радіо Голос-Київ

Сюжети можна подивитись за такими посиланнями:

https://liveam.tv/fakti.html,

https://zik.ua/tv/video/146931,

https://www.youtube.com/watch?v=sH43lL2bZhY, https://kiev.informator.ua/2018/03/12/v-kieve-patsienty-s-zontikami-prosili-otremontirovat-bolnitsu/ ,

http://pravdatut.ua/news/u-stolychnij-likarni-2-natsionalnogo-instytutu-raku-protikaye-pokrivlya,

http://asn.in.ua/ru/news/news/154849-v-nacionalnom-institute-raka-dozhd-idet-pacientam.html

Асоціація висловлює вище названим ЗМІ щиру подяку за висвітлення проблеми та сподівається на подальшу співпрацю та позитивний результат  щодо невідкладного ремонту відділення онкогематології  НІР України.

Всеукраїнська громадська організація «Асоціація допомоги інвалідам та пацієнтам з хронічними лімфопроліферативними захворюваннями»