З 1 липня почав діяти наказ МОЗ №504 від 19 березня 2018 року

З 1 липня почав діяти наказ МОЗ №504 від 19 березня 2018 року, який визначає чіткий перелік послуг первинної медичної допомоги.

В Україні розпочинається фінансування за принципом «гроші ходять за пацієнтом».

Пацієнти та лікарі первинної медичної допомоги отримали новий список послуг, які держава гарантовано оплачує. «Відтепер саме Національна служба здоров’я є фінансовим гарантом того, що «гроші йдуть за пацієнтом». Кожен пацієнт має знати  чіткий перелік послуг, які він отримає безоплатно і за який сплатила держава в особі НСЗУ…», — заявив голова НСЗУ Олег Петренко.

1 липня почав діяти наказ МОЗ №504 від 19 березня 2018 року, який визначає чіткий перелік послуг первинної медичної допомоги.

Вперше українці матимуть однаковий стандарт обслуговування та послуги на «первинці», за які сплачено з їхніх податків. Неважливо, де працює їхній лікар: у комунальній амбулаторії, приватній клініці чи організував власну практику як лікар-ФОП.

Якщо ви ще шукаєте свого лікаря, не хвилюйтеся — вам надасть медичну допомогу ваш дільничний лікар. До кінця 2018 року держава оплачує медзакладам послуги і за деклараціями, і за територіальним принципом.

Заклади спеціалізованої та високоспеціалізованої допомоги у 2018 році будуть утримуватися з медичної субвенції і працюватимуть, як і раніше. У 2019 році в кількох окремих областях розпочнуть пілотні проекти з фінансування за тарифами на медичні послуги у спеціалізованих медичних закладах. У 2020 році заклади всіх рівнів медичної допомоги перейдуть на фінансування за тарифом з чітким переліком послуг.

ЗАРПЛАТИ МЕДИКІВ — У РУКАХ ГОЛОВНИХ ЛІКАРІВ

Тепер медзаклади вільні у формуванні своєї політики оплати праці.Тарифні сітки і штатні розписи тепер не діють в автономних медзакладах. А зарплата — предмет домовленості головного лікаря і його співробітників.

МІСЦЕВА ВЛАДА – ПОВНОПРАВНИЙ УЧАСНИК ЗМІН У СИСТЕМІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

«Велику роль у впровадженні змін в охороні здоров’я грає місцева влада. Громада є власником комунальних закладів і має забезпечити і комп’ютери та розхідні матеріали, і обладнання за табелем оснащення для закладів первинки, і ухвалити рішення про автономізацію медзакладів. Усе це є обов’язковим для підписання договору між закладом і НСЗУ. НСЗУ гарантує оплату медичної послуги за ринковим тарифом, а місцева влада має забезпечити фізичну доступність до цієї послуги — відповідну інфраструктуру. Завдання місцевої влади – автономізувати усі медичні заклади до кінця 2018 року. Це все одно доведеться робити, але спеціальні спрощені умови діють тільки цього року», – підкреслив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

До 2019 року усі заклади первинної медичної допомоги мають перейти на фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» за договорами з НСЗУ.

Нагадаємо, у квітні розпочалася національна кампанію «Лікар для кожної сім’ї».

За 3 місяці 10,8 мільйонів людей зробили свій вибір — це кожний четвертий українець. Це найкраща ілюстрація того, що лікарі і пацієнти готові до змін.

У системі «Електронне здоров’я» зареєстровані понад 22 тисячі лікарів первинної медичної допомоги. Усі вони підписують декларації з пацієнтами. Найбільше сімейних лікарів — понад 14 тисяч. Педіатрів — понад 4 тисячі.

МОЗ України

телефон гарячої лінії МОЗ: 0-800-801-333

01601, м. Київ, вул. Грушевського 7

Тел.+38 044 253 61 94
Email: moz@moz.gov.ua

Приймальня громадян:

04071, м. Київ, вул. Ярославська, 41Тел.+38 044 425 05 26

Гроші пішли за пацієнтами: медичні заклади отримали фінансування за договорами з НСЗУ

3 липня 152 медичних заклади, що уклали договори з Національною службою здоров'я України, отримали на свої рахунки перші кошти — всього 244 мільйони гривень. Це комунальні і приватні заклади, де надають медичні послуги сімейні лікарі, педіатри і терапевти.

Ще 9 закладів, які уклали договори з НСЗУ, отримають фінансування після того, як усунуть виявлені НСЗУ недоліки: вісім закладів з них перебувають у процесі поновлення своїх ліцензій, один медзаклад допустив помилки в документах і наразі працює над виправленням цієї ситуації разом зі Службою.

Нова система фінансування закладів первинної допомоги працює за принципом «гроші йдуть за пацієнтом».  Кожен з цих закладів отримає фінансування відповідно до кількості пацієнтів, які підписали декларації з лікарями, та додатково — за пацієнтів, які проживають на території обслуговування закладів, але ще не обрали лікарів. Для багатьох закладів це значно більше коштів, ніж вони отримували щомісяця до впровадження змін у системі охорони здоров’я.

Наприклад, Центр первинної допомоги в місті Селидове в Донецькій області, що отримував близько 1 мільйона гривень на місяць за субвенцією, отримав 1,9 млн гривень за липень. 53% жителів Селидового уже обрали своїх лікарів. У Кременчуці Полтавської області ЦПМСД №3 за субвенцією отримував 2,4 млн грн на місяць, а на липень, за новими тарифами, отримує більше 4 млн грн. При цьому декларації з лікарями підписали лише 34% людей, які проживають на території обслуговування закладу. А значить, зі збільшенням кількості декларацій у наступні місяці заклад отримуватиме більше фінансування.


ТОП-12 закладів за обсягом фінансування

Медичний заклад

Кошти, отримані за липень

КНП"ЦЕНТР ПМСД №1" ОБОЛОНСЬКОГО РАЙОНУ М. КИЄВА

6,307,756.37

КНП "ЦЕНТР ПМСД №2" ДАРНИЦЬКОГО РАЙОНУ М. КИЄВА

5,814,816.07

КНП "ЦЕНТР ПМСД №2" СОЛОМ'ЯНСЬКОГО РАЙОНУ М.КИЄВА

5,435,812.53

КНП "ЦЕНТР ПМСД №4" КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

4,501,167.94

КНП "ЦЕНТР ПМСД №1" СОЛОМ'ЯНСЬКОГО РАЙОНУ М.КИЄВА

4,277,013.70

КНМП "ЦЕНТР ПМСД №3" М. КРЕМЕНЧУКА

4,010,793.30

КНП"ЦЕНТР ПМСД № 5" КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

3,701,540.47

КНП "ЦЕНТР ПМСД №3 М. ВІННИЦІ"

3,453,399.38

КП "ЦЕНТР ПМСД №2 ПОЛТАВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ"

3,398,121.09

КП "ЦЕНТР ПМСД М.ЧЕРВОНОГРАДА"

2,972,906.17

КП "ЦЕНТР ПМСД№3 ПОЛТАВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ"

2,654,372.13

КП "ЦЕНТР ПМСД КОСТЯНТИНІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ"

2,359,109.00

Медичні заклади, що сьогодні отримали перше фінансування за новою системою, знаходяться у 21 області України. Найбільше центрів первинної допомоги, які уклали договори з НСЗУ, у Київській, Вінницькій, Полтавській областях. Є і області-аутсайдери: Луганська, Волинська, Чернігівська. Жоден комунальний медичний заклад не уклав договір з Нацслужбою у Сумській області. Натомість на Сумщині це зробив приватний заклад. Лікарі Кролевецької громади об’єдналися, створили товариство, підписали договір з Нацслужбою і отримали перші кошти від держави.

Заклади, які не підписали договори з НСЗУ, отримають фінансування з медичної субвенції.

Нагадаємо, що у 2018 році базовий тариф за обслуговування одного пацієнта складає 370 грн. на рік. До цього базового тарифу застосовуються коефіцієнти залежно від віку. Зокрема, за обслуговування дитини віком до 5 років лікарня отримає 1480 грн на рік. А за обслуговування пацієнта, старшого за 65 років — 740 грн. У середньому тариф за обслуговування однієї людини за новою системою становить 550 грн. і це майже вдвічі більше, ніж за субвенцією.

25 липня НСЗУ оголосив «другу хвилю» підписання договорів із закладами. До кінця року всім медичним закладам первинки необхідно змінити свій статус на неприбуткове підприємство, приєднатися до електронної системи, виконати базові вимоги і укласти договір з НСЗУ. З 2019 року заклади, які надають первинну медичну допомогу, фінансуватимуться тільки за договірами з Нацслужбою здоров’я.

Своїх лікарів обрали вже понад 12 мільйонів українців. У електронній системі охорони здоров’я зареєстровані понад 22 тисячі медиків — сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів.  

http://moz.gov.ua/article/reform-plan/groshi-pishli-za-pacientami-medichni-zakladi-otrimali-finansuvannja-za-dogovorami-z-nszu

Нацслужба здоров’я оголосила «другу хвилю» підписання договорів із медзакладами

До кінця року всім медичним закладам первинки необхідно змінити свій статус на неприбуткове підприємство, приєднатися до електронної системи, виконати базові вимоги і укласти договір з НСЗУ. З 2019 року заклади, які надають первинну медичну допомогу, отримуватимуть оплату за послуги тільки за договорами з Нацслужбою здоров’я.

http://moz.gov.ua/article/reform-plan/nacsluzhba-zdorov%E2%80%99ja-ogolosila-drugu-hvilju%c2%a0pidpisannja-dogovoriv-iz-medzakladami