Щороку три з половиною тисячі українців косить рак лімфовузлів

В Україні катастрофічно бракує новітніх препаратів та коштів для хіміотерапій.

В Україні щороку три з половиною тисячі громадян косить рак лімфовузлів. Це смертельна недуга, яку навчились виліковувати в Україні, проте катастрофічно бракує новітніх препаратів та коштів для дуже коштовних хіміотерапій, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Так, Вадим із Кам’янця-Подільського, який пройшов 6-ий курс хіміотерапії і став дуже кволим, в одинадцятому класі був затятим спортсменом і мав вступати до медичного коледжу. Аж раптом незрозумілий кашель, температура і лікарі майже одразу, хоч і на тривалій стадії, діагностували онкозахворювання – лімфому.

“Першими симптомами є збільшення лімфатичних вузлів. Так само може захворювання проявлятися слабкістю, підвищенням температури тіла, підвищеною пітливістю”, – розповіла завідувач відділення онкогематології Національного інституту раку Тетяна Каднікова.

Лімфома вражає лімфатичну систему. Перші ознаки іноді схожі на застуду. Найчастіше у місці захворювання виникає безболісна пухлина. Сучасне лікування дає надію на одужання майже у 95-ти відсотках.

Киянка Тетяна Бірюкова усі стадії лікування лімфоми пройшла два роки тому.

“Мені вже поставили точний діагноз і почали лікувати, це вже була 4 стадія. Десь півтора роки у мене пішло на те, щоб поставили мені діагноз”, – зазначила жінка.

Смертельну недугу Тетяна здолала, допомогли їй українські медики і малярство. Нині вона має свій бізнес і народила двійко дітей. Проте в Україні лікувати ефективно лімфому поки що вдається не усім. Головна проблема – це дуже дорого.

“На один курс хіміотерапії, який дасть позитивні результати, потрібно близько 20 тисяч гривень. А таких курсів потрібно від 4-х до 8-ми”, – говорить голова Асоціації допомоги інвалідам та пацієнтам з лімфопроліферативними захворюваннями Валентина Юрчишина.

На лікування державним коштом в Україні черга. Цих грошей вистачає лише на 130 пацієнтів. Потребують ж негайного лікування 2 тисячі людей.

“Основна проблема – не у звиклій хіміотерапії, а в тому, що з’явилися нові препарати, які допомагають додати 30% до одужання і збільшити виживаність. От саме ці препарати дорогі і є важкодоступними для пацієнтів”, – заявила лікар-гематолог Черкаського онкологічного диспансеру Олена Лук’янець.

Нині українські гематологи і хворі об’єднуються у пошуках і коштів, і кращих препаратів, щоб онкохворі не лише виживали.

“Якщо на сьогоднішній день ми приблизно співставні з закордонними країнами у річній виживаності, то ми значно поступаємося у 5-річній виживаності хворих на лімфоми. І це завдяки тому, що наші пацієнти не отримують достатньої кількості новітніх методів лікування”, – додала Лук’янець.

Про довге і щасливе життя усі півроку в Охматдиті мріє і 16-річний Вадим. Щоб вилікуватися, хлопцеві необхідна пересадка кісткового мозку. На операцію треба 80 тисяч гривень. Поки що у сім’ї таких грошей немає.

https://tsn.ua/zdorovya/schoroku-tri-z-polovinoyu-tisyachi-ukrayinciv-kosit-rak-limfovuzliv-311493.html