Асоціація продовжує відслідковувати зміни до законодавства щодо питань отримання та продовження інвалідності в умовах військового часу

Дорогі друзі! Асоціація продовжує відслідковувати зміни до законодавства щодо питань отримання та продовження інвалідності в умовах військового часу. Детально з цими питаннями знайомить Постанова КМ від 08 березня 2022р. №225. Крім того публікуємо інформацію МОЗ щодо деяких питань порядку проведення медико-соціальної експертизи на період дії воєнного стану на території України:

Повторний огляд МСЕК аби продовжити інвалідність можна пройти після завершення війни – МОЗ

МОЗ звертає увагу, в умовах воєнного стану для осіб з інвалідністю доступ до закладів охорони здоров’я, які здійснюють медико-соціальну експертизу (МСЕК), може бути ускладнений або неможливий. Додатково є великі ризики щодо забезпечення роботи власне медзакладів.

Саме тому Уряд прийняв постанову від 30.03.2022 р. №390, яка дозволяє продовжити дію інвалідності особам, у яких строк інвалідності закінчився у період воєнного стану.

Водночас повторний огляд, строк якого припав на період дії воєнного стану на території України, переноситься на строк після припинення або скасування воєнного стану, але не пізніше шести місяців після його припинення або скасування.

Тому діти та дорослі з інвалідністю мають можливість отримувати, відповідно до індивідуальної програми реабілітації, без проходження повторного огляду ЛКК чи МСЕК:

– соціальні виплати;

– реабілітаційні послуги та допоміжні вироби (милиці, ходунки, крісла колісні, засоби інконтиненції, наприклад, памперси, катетеритощо);

– освітні послуги;

– відповідні пільги.