Всесвітній День Лімфоми 2018

Асоціація допомоги інвалідам та пацієнтам

з хронічними лімфопроліферативними захворюваннями

Національний інститут раку України

Відбувся захід до Всесвітнього Дня боротьби з лімфомою

Гасло цього дня: «Боротьба триває, життя перемагає!»

м. Київ, 14 вересня 2018 р.

В актовій залі Національного інституту раку України відбулась прес-конференція до Всесвітнього Дня боротьби з лімфомою за участі: директора НІР України доктора ме­дичних наук Олени Олександрівни Колесник, лікаря-гематолога, д.м.н., професора, завідувача науково-дослідного відділення хіміотерапії гемобластозів НІР України Крячок Ірини Анатоліївни, Голови ГО «АДІПХЛПЗ» Юрчишиної Валентини Іванівни,  вилікуваної пацієнтки Оксани Вяленко, ЗМІ.

Після чого, на підтримку тих хто проходить лікування, відбувся танцювальний флешмоб у виконанні вилікуваних та одужуючих пацієнтів, друзів та лікарів відділення онкогематології (танець поставлено динамічним тренером Дашею).

Далі, неперевершений ведучий зустрічі Дмитро Бурундуков, об’явив про виступ студентів КНУКіМ, у виконанні яких прозвучали дуже зворушливі пісні.

Гості заходу, одужавші пацієнти: Інна Матюшенко, Павло Каменський, Вадим Куть, Оксана Власенко, Тетяна Шпоте, Марія Ганцева, Аня Пальчуєва й ін., які сказали хворобі: «Прощай!», розповіли свої зворушливі історії подолання недугу. А Вадим Куть ще й вразив нас своїм театральним талантом, коли, разом зі своєю колегою по театру Вірою Горинською, показав сценку «За двома зайцями».

Вони приїхали з різних куточків України, але їх об’єднує велика жага до життя, оптимізм та бажання підтримати інших!

Слова вдячності за зустріч, про їх надзвичайну важливість, сказали приїхавші представники Асоціації, які ще продовжують лікування, це: Лебідь Катя, Наташа Воробйова, Наташа Попова, Марія Кіт, Кривенда Василь Васильович та ін.

Продовженням заходу став круглий стіл, ціллю якого було допомогти пацієнту покращити якість його життя, виходячи з тої непростої ситуації в яку він попав. Спікери:

Крячок Ірина Анатоліївна – лікар-гематолог, д.м.н., професор, завідувач науково-дослідного відділення хіміотерапії гемобластозів НІР України;

– Кононенко Олексій Анатолійовичуролог, к.м.н., завідувач відділенням пластичної та реконструктивної онкоурології НІР України;

– Єфіменко Ольга Олексіївна – лікар – гінеколог, к.м.н. Інституту педіатрії, акушерства й гінекології НАМН України.

– Суркіс Марина Олександрівна – психолог ВГО «АДІПХЛПЗ»,

відповіли на запитання: як поводитись в ремісії, чи даються рекомендації лікарем по реабілітації пацієнта після лікування, як допомагає лікар ліквідувати пацієнту наслідки хіміотерапії: слабкість, біль в суглобах, порушенням сну, з порушенням серцевого ритму, як наладити інтимне життя після лікування, що необхідно знати, щоб наладити гормональний фон організму після лікування, коли відновлюються місячні після лікування й що для цього потрібно робити, чи можна приймати транклівізатори, антидепресанти, навіщо потрібна психологічна підтримка, в чому заклечається реабілітація, як адаптуватись після лікування в соціумі, як повернутись до нормального життя після лікування, турбота близьких: «за» і «проти» та ін.

На завершення, всі разом, випустили в небо різнокольорові кульки з написаними побажаннями, які обов’язково збудуться!

«Боротьба триває, життя перемагає!»

фото та відео архів тут https://drive.google.com/open?id=1bW0-xv0mU2Zd1iTSQ2_T8qbgxqd5vasU

відео частина 1

частина 2