Шанс преодолеть такой недуг как лимфома – есть у каждого, Харьковские Известия, 11.09.2018 (відео)

Шанс преодолеть такой недуг как лимфома – есть у каждого

11 сентября 2018, 14:16

Проведення Днів пацієнта для 25-ї міської лікарні вже стали традиційними, ось як сьогодні, присвячений Всесвітньому Дню боротьби з лімфомами, що буде відзначатися 15 вересня з тим, щоб привернути увагу до проблем онкології та додати хворим впевненості у тому, що і цей недуг можна здолати.

Наталія тв Валерій сьогодні у 25-ій лікарні гості, а ще кілька років тому саме тут, в міському гематологічному відділенні проходили лікування, коли їм було поставлено діагноз: онкологічне захворювання – лімфома. Назва хвороби, тоді, кажуть, злякала, але вони знайшли сили і за допомогю рідних і професійних лікарів, перемогли.
Наталія колишня пацієнтка міського гематологічного відділення  
Позади слава Богу уже 6 лет. Хочу сказать, чтобы не боялись всего этого, можно всё пройти, главное верить, надеяться, не бояться того, что происходит.
Валерій колишній пацієнт міського гематологічного відділення  
5 месяцев длилась борьба, 1,5 года я живу спокойной, нормальной жизнью, без вредных привычек, держу себя в рамках и не думаю о болезни. Благодаря этим врачам, всему медицинскому персоналу, хочу сказать огромное спасибо.  
Не відступати перед хворобою ні в якому разі, на цьому наголошують і лікарі, які чи нещодня стикаються з таким непростим недугом як лімфома. А ще констатують,
хворих більшає, тільки в порівнянні з минулом роком їх кількість зросла більше ніж на 10%.
Владлена Олійник завідувач міського гематологічного відділення клінічної лікарні № 25 
У нас зафиксировано на 102 обращения больше, чем в прошлом году. Это достаточно серьёзная цифра. Но остаётся проблема ранней выявляемости. Пациенты в 50-60% случаев обращаются к нам на 3-4 стадиях развития этого заболевания. А это ведёт к утяжелению самой химии, к увеличению курсов химиотерапий, ухудшению прогнозов и выживаемости на самом деле. Поэтому мы хотим к этому привлечь внимание. 
Але шанс одужати, запевняють лікарі, є у кожного. Адже у 80-ти відсотках випадків лімфома виліковнав, в устаткуванні медиків високотехнічні методики діагностики і лікування. Тому, кажуть, девіз сьогоднішньої зустрічі спеціалістів різних фахів з пацієнтами і тими, хто зараз у стадії ремісії, і тими, які ще на лікуванні, залишається не змінним.